Përkrahësi i krimeve të Millosheviqit shpallet preson non grata në Kosovë - Bota Sot
Përkrahësi i krimeve të Millosheviqit shpallet preson non grata në Kosovë

Aktuale

Përkrahësi i krimeve të Millosheviqit shpallet preson non grata në Kosovë

Nga: A.SH Më: 11 dhjetor 2019 Në ora: 14:52
Peter Handke

Nga sot Peter Handke është shpallë person non grata në Kosovë.

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, përmes një postimi ka thënë se sot kam vendosur të shpalli Peter Handke si jo të mirëpritur në Kosovë

Statusi i plotë:

Sot kam vendosur të shpalli Peter Handke si jo të mirëpritur në Kosovë.
Ai është një person non-grata nga sot. Mohimi i krimeve dhe mbeshtetja e kriminelëve është krim i tmerrshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat