Hamiti për zhvillimet politike: Jemi rast “sui generis” - Bota Sot
Hamiti për zhvillimet politike: Jemi rast “sui generis”

Aktuale

Hamiti për zhvillimet politike: Jemi rast “sui generis”

Më: 14 dhjetor 2019 Në ora: 20:57
Muhamet Hamiti

Ish-këshilltari i presidentit Ibrahim Rugova dhe ish-ambasadori i Kosovës në Angli, Muhamet Hamiti duke komentuar zhvillimet politike në vend, ka thënë se “jemi rast sui generis”

“Këshillat e propozimet pakërkuara - rasti ynë sui generis”, nis postimin e tij në facebook Hamiti.

“Këshilla të pakërkuara ke plot këto ditë: pëlqime e propozime për president, ministër të jashtëm, formulë për koalicionin qeverisës, e të ngjashme. Të gjitha këto dëshira personale e servilizma që përkthehen në propozime, të cilat mëtohet të kthehen në zgjedhje e zgjidhje me karakter kombëtar. Kjo ndodh në Kosovë”, shkruan ai.

Hamiti thotë se “gjetiu këshillat e pakërkuara (unsolicited advice) e propozimet e sojit çka ma ka ënda (wishful thinking) nuk çmohen. Bile përbuzen”.

“Natyrisht! Rast sui generis jemi ne. Rrofshin propozuesit, servilët kombëtarë!”, përfundon ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat