E pamundur: Ish-deputeti i Vetëvendosjes, tregon lojën e “fshehtë” të Albin Kurtit - Bota Sot
E pamundur: Ish-deputeti i Vetëvendosjes, tregon lojën e “fshehtë” të Albin Kurtit

Aktuale

E pamundur: Ish-deputeti i Vetëvendosjes, tregon lojën e “fshehtë” të Albin Kurtit

Nga: V.R Më: 14 janar 2020 Në ora: 19:36
Lëvizja Vetëvendosje

Lëvizjet e fundit të Albin Kurtit si dhe Vetëvendosjes në tërësi, ish-deputeti i kësaj partie, Frashër Krasniqi, i cilëson si hipokrite.

Sipas tij, veç populistët veprojnë kështu sic po vepron Vetëvendosje së fundmi.

Postimi plotë:

Saherë që VV bënë veprimet e njejta me qeverisjet e kaluara, thotë se ato po i bën për të tjerët e jo për vete.

Rritja e numrit të ministrive është kryekëput logjikë e bazuar në rehatime e pushtet. Njësoj si pushtetet e kaluara. Veç arsyetimi ndryshon.

VV për t'i ruajtur 5 ministri për vete po i shton edhe dy të tjera. Një për LDK-në e tjetrën për Srpskan.

Sepse popullistët veprojnë njësoj me ata që i kritikonin. Por tash gjithçka e arsyetojnë me interesin e popullit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat