Ky është i ftuari i radhës i Gjykatës Speciale - Bota Sot
Ky është i ftuari i radhës i Gjykatës Speciale

Aktuale

Ky është i ftuari i radhës i Gjykatës Speciale

Nga: A.ZH Më: 17 janar 2020 Në ora: 15:13
Gjykata Speciale

Gjykata Speciale ka ftuar për intervistim edhe një ish-pjesëtar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

I fundit i ftuar nga kjo Gjykatë është Bahri Gashi, përcjell Bota sot.

Lajmin e ka konfirmuar vet Gashi në një postim në Facebook, ku ka bërë të ditur se do të intervistohet si i dyshuar.

“Familjarë dhe miq të nderuar, ju njoftoj se dje me datën 16.01.2020 kam marrë ftesë të paraqiten në Prokurori Speciale në Hagë, në cilësi e të dyshuarit”, ka shkruar ai./BS

Image
Postimi i Gashit
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat