Deputeti i PDK-së dhe Komandanti i Gardës Kombëtare të FSK-së ftohen nga Gjykata Speciale

Aktuale

Deputeti i PDK-së dhe Komandanti i Gardës Kombëtare të FSK-së ftohen nga Gjykata Speciale

Më: 17 janar 2020 Në ora: 19:46
Selia e Gjykatës Speciale

Zyra e Prokurorit të Specializuar ka vazhduar me ftesa të tjera për ish-ushtarët e UÇK-së.

Media mëson se deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Elmi Reçica dhe Xhevahir Geci, janë dy figurat e ish-ushtrisë Clirimtare të Kosovës që janë ftuar nga Gjykata Speciale.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat