Tjetër tender i Pal Lekajt gati 300 mijë euro! - Bota Sot
Tjetër tender i Pal Lekajt gati 300 mijë euro!

Aktuale

Tjetër tender i Pal Lekajt gati 300 mijë euro!

Më: 19 janar 2020 Në ora: 23:39
Pal Lekaj

Ministria e Infrastruktures në dhjetorin e vitit të kaluar ka finalizuar një tjetër tender jo pak i kushtueshëm.

Fillimisht për ri- tenderin “Furnizim dhe servisim me peshore per matjet boshtore te automjeteve”, janë ndarë 300.000,00 euro.

Dikasteri që udhëhiqet nga Pak Lekaj, ka kurorëzuar këtë kontratë për vleren 294.700,00 euro.

Tutje, në kontratë bëhet e ditur se tenderi i përgjegjshëm me çmimin më të ulët ka qenë poashtu 294.700,00, derisa ai më i lartë 296.532,00 euro.

Image

Ky tender i është dhënë operatorit ekonomik  “VBM GROUP SH.P.K”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat