Zbulohet gjithçka: Ja kush po e mbanë peng marrëveshjen LDK - VV - Bota Sot
Zbulohet gjithçka: Ja kush po e mbanë peng marrëveshjen LDK - VV

Aktuale

Zbulohet gjithçka: Ja kush po e mbanë peng marrëveshjen LDK - VV

Nga: V.R Më: 21 janar 2020 Në ora: 20:38
LDK

Gazmend Muhaxheri nga LDK sonte në Rubikon ka thënë se Glauk Konjufca duhet të tërhiqet nga posti  i kryeparlamnetarit dhe  mos ta mbajë peng marrëveshjen.

‘’Glauk Konjufca po  e mban peng sepse është në dorën e mandatarit. Nuk është votu Papa, është votu Konjufca, mundet m’u shkarku  Nëse do të ketë marëveshje LDK-VV, ai të tërhiqet’’, ka thënë ai.

Muhaxheri tutje ka shtuar se VV’së i takon të gjejë zgjidhjen.

‘’ Në momenin që e  ka marrë mandatin, është përtej kryetarit të Lëvzjes Vetëvendosje. Ai është kryeministër i krjet qytetarëve të Kosovës. Atyre iu takon me gjet zgjidhjen dhe me qenë partner të barabartë. E kanë bërë hapi e parë të njëanshëm’’.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat