Pamje dramatike nga atentati ndaj Ibrahim Rugovës në vitin 2005 - Bota Sot
Pamje dramatike nga atentati ndaj Ibrahim Rugovës në vitin 2005

Aktuale

Pamje dramatike nga atentati ndaj Ibrahim Rugovës në vitin 2005

Më: 21 janar 2020 Në ora: 22:13
Pamje nga vendi i ngjarjes

Në atë kohë Solana kishte ardhur në Prishtinë për të biseduar me liderët politikë për situatën pas largimit të Ramush Haradinajt dhe për gjetjen e një zgjidhjeje për qeverinë që do ta pasonte atë.

Korrespondenti i BBC-së në Prishtinë kishte thënë se rreth orës 8 e 20 minuta, sipas kohës lokale, kishte dëgjuar një shpërthim të fuqishëm në rrugën "Ramiz Sadiku", prapa Teatrit Kombëtar.

Kryesit e këtij atentati nuk janë gjetur asnjëherë.

Pas një viti nga ky atentat, Rugova vdes nga një sëmundje e rëndë më 21 janar 2006.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat