Ja kë fajëson gruaja e Ramabajës për dënimin e burrit të saj - Bota Sot
Ja kë fajëson gruaja e Ramabajës për dënimin e burrit të saj

Aktuale

Ja kë fajëson gruaja e Ramabajës për dënimin e burrit të saj

Më: 22 janar 2020 Në ora: 11:04
Pamje nga gjykimi

Bashkëshortja e të akuzuarit në rastin “Syri i Popullit” Sadri Ramabaja, Fatimja ka thënë para mediave se ‘Klani Pronto’ e realizoi planin e vet.

Gruaja e Sadri Ramabajës i ka thënë këto deklarata pas shpalljes së vendimit nga Gjykata Themelore e Prishtinës për rastin “Syri i Popullit”, ku u dënua me 5 vjet burg.

Njëjtë ka thënë edhe avokati i tij Ramiz Krasniqi i cili tha se sot u vërtetua se Klani Pronto  ka gisht në këtë proces dhe asnjë provë deri më tani nuk është vërtetuar.

Përveç Ramabajës në këtë rast janë dënuar edhe Avni Llumnica me 12 vjet burg,  Ragip Sallova, 4 vjet, Bajrush Konjusha, 3 vjet, Halim Halimi, 3 vjet, Rexhep Toplana me 2 vjet burg dhe Behxhet Luzha me 2 vjet.

Ndërsa Murat Jashari është dërguar për 10 vjet në trajtim të detyrueshëm psikiatrik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat