“Mes Batonit e Ramushit” - Bota Sot
“Mes Batonit e Ramushit”

Aktuale

“Mes Batonit e Ramushit”

Nga: A.ZH Më: 25 janar 2020 Në ora: 18:01
Baton Haxhiu, Ramush Haradinaj

Samir Potera nga shoqëria civile në Kosovë, ka komentuar pas përplasjes së fundit mes kryeministrit në detyrë Ramush Haradinaj dhe gazetarit Baton Haxhiu.

Potera në një postim në Facebook, ka kritikuar të dytë. Haradinaj e ka quajtur të “padijshëm e të pacivilizuar”, duke thënë se ai ka kryer shumë vepra kundër Kosovës.

Ndërsa, për Haxhiun, Potera ka thënë se ai është vetëm një “argat që po bëhet më i rëndësishëm se sa që është”, përcjell Bota sot.

Postimi i Poterës pa ndërhyrjen e redaksisë:

Mes Batonit e Ramushit

Ramushi eshte dhunetar. Mujshar. Cub. I padijshem. I pacivilizuem. Duert deri ne brrylla me gjak. Me 1001 faqe te zeza e vepra kunra Kosoves. Soji i tille me ofendon.

Batoni eshte veç ni argat qe hiqet ma i rendesishem sesa qe eshte.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat