Shokët ia ngritin një memorial në Brezovicë Arian Dacit në një vjetorin e vdekjes - Bota Sot
Shokët ia ngritin një memorial në Brezovicë Arian Dacit në një vjetorin e vdekjes

Aktuale

Shokët ia ngritin një memorial në Brezovicë Arian Dacit në një vjetorin e vdekjes

Më: 25 janar 2020 Në ora: 18:06
Arian Daci

Një vit më parë, një një aksident tragjik në Brezovicë kishte humbur jetën Zëvendësministri i Diasporës, Arian Daci.

I ndjeri vdiq dje si pasojë e një orteku bore në malet e Brezovicës. Në momentin e shembjes së ortekut, Arian Daci ishte me një shok të tij, i cili u shpëtua në çastet e fundit.

Në një vjetorin e vdekjes, shokët e Adnanit janë përkujdesur që vendi ku ai humbi jetën tragjikisht, ta ketë përgjithmonë një shenjë të tij. Ata kanë vendosur një memorial në Brezovicë për ta kujtuar shokun e tyre.

Ndryshe, Arian Daci është i biri i kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Nexhat Dacit.

Ai kishte vdekur më 26 janar të vitit 2019, duke lënë pas gruan dhe dy fëmijë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat