Mësohet e vërteta, ja pse Albin Kurti ka ftuar edhe Ambasadorët e shteteve të QUINT-it në takim më Isa Mustafën - Bota Sot
Mësohet e vërteta, ja pse Albin Kurti ka ftuar edhe Ambasadorët e shteteve të QUINT-it në takim më Isa Mustafën

Aktuale

Mësohet e vërteta, ja pse Albin Kurti ka ftuar edhe Ambasadorët e shteteve të QUINT-it në takim më Isa Mustafën

Nga: N.H Më: 28 janar 2020 Në ora: 18:57
Albin Kurti dhe Isa Mustafa

Ambasadorët e shteteve të QUINT-it, kanë arritur në takimin e thirrur nga lideri i VV-së, Albin Kurti dhe i LDK-së, Isa Mustafa.

Tre ambasadorë të vendeve mike, ai i Gjermanisë, Christian Heldt dhe ai i Britanisë së Madhe, Nicholas Abott dhe ai i Italisë, Nicola Orlando, tashmë janë pjesë e negociatave VV-LDK.

Lidhur me këtë, një reagim e ka bërë edhe analisti politik, Rrahman Paçarizi.

Ai në një shkrim në Facebook, thotë se lideri i VV-së, Albin Kurti, i ka thirrur Ambasadorët e shteteve të QUINT-it për t’i bërë presion LDK-së së Isa Mustafës.

Ja shkrimi i tij:

Albini e ka thirre Quintin per me iu bo presion LVV-se e LDK-se, se mbrame tha se nuk e di cka eshte presioni.

Por, s'njehet presion pa ta bo amerikanet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat