KQZ nesër mblidhet nesër për zgjedhjet në Podujevë - Bota Sot
KQZ nesër mblidhet nesër për zgjedhjet në Podujevë

Aktuale

KQZ nesër mblidhet nesër për zgjedhjet në Podujevë

Më: 13 shkurt 2020 Në ora: 23:00
Ilustrim

Komisioni Qendror Zgjedhor nesër duke filluar nga ora 10: do të mbaj një mbledhje për zgjedhjet në Podujevë që do të mbahen me 15 mars.

Pikat e rendit të ditës në këtë mbledhje janë:

1.Aktivitetet e Zyrës për Regjistrim të Partive Politike dhe Certifikim:

– Caktimi i lartësisë së mjeteve nga fondi për mbështretjen e subjekteve politike për muajin shkurt 2020.

2.Shqyrtimi dhe miratimi i Udhëzimit për Komisionin Komunal të Zgjedhjeve dhe Këshillat e Vendvotimeve për indetifikimin e votuesve në vendvotim për zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të komunës së Podujevës;

3.Të ndryshme;

Në Podujevë do të ketë zgjedhje të jashtëzakonshme për shkak se kryetari i deritanishëm, Agim Veliu është zgjedhur në ministër i Punëve të Brendshme në Qeverinë Kurti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat