Gjuriq jeton ende në iluzione, ja çfarë thotë për Kosovën - Bota Sot
Gjuriq jeton ende në iluzione, ja çfarë thotë për Kosovën

Aktuale

Gjuriq jeton ende në iluzione, ja çfarë thotë për Kosovën

Më: 14 shkurt 2020 Në ora: 08:54
Marko Gjuriq

Sot në Munih do të arrihet marrëveshja e linjës direkte ajrore Prishtinë-Beograd.

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovën në qeverinë serbe, Marko Gjuriq, ka thënë se sot është një ditë e rëndësishme për lidhjen e kryeqytetit serb dhe “qytetit më të madh në provincën jugore serbe”.

“Kur kjo të realizohet një ditë, hekurudha midis Prishtinës, Podujevës dhe Merdarës do të vazhdojë të rindërtohet në drejtim të Nishit. Sapo të rikthehet ajo hekurudhë, pra mallrat nga Serbia qendrore, do të mund të arrijnë në Kosovë shumë më shpejt, si dhe pasagjerët”, tha Gjuriq për Tmediat serbe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat