Pas përplasjeve Kurti-Vuçiq, ish-komandanti i UÇK-së ka disa fjalë për kryeministrin e Kosovës

Aktuale

Pas përplasjeve Kurti-Vuçiq, ish-komandanti i UÇK-së ka disa fjalë për kryeministrin e Kosovës

Nga: N.H Më: 15 shkurt 2020 Në ora: 16:09
Aleksander Vuçiq dhe Albin Kurti

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hafir Hoxha, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka thënë se kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti, e përcjell politikën në 3D.

Hoxha thotë se kryeministri i Kosovës është ekuacion i rënd politik dhe intelektual i ndërlikuar.

Ky koment i Hoxhës vije pas përplasjeve që pati shefi i qeverisë së Kosovës, Albin Kurti me presidentin e Serbisë në Gjermani.

Ja shkrimi i tij:

Image
Hafir Hoxha

Albin Kurti në 3D e përcjell politikën !

Albini është ekuacion i rënd politik dhe intelektual , i ndërlikuar , i komplikueshëm i pa kapshëm për liderët e Serbis ( për čarapancat ) besa edhe për politikanet të rajonit dhe Evropës ...

Për të arritur në cak rrugët e domosdoshme në sipëfaqe të rrafsht në tokë jan shum më të kufizuara se ato rrugut e shpezëve në qieillë !!!
Albini nuk mendon si një rrafsh horizontal por në 3D !

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat