“Ishe i mrekullueshëm, të lumtë Albin Kurti” - Bota Sot
“Ishe i mrekullueshëm, të lumtë Albin Kurti”

Aktuale

“Ishe i mrekullueshëm, të lumtë Albin Kurti”

Nga: A.ZH Më: 16 shkurt 2020 Në ora: 18:05
Albin Kurti në Mynih

Opinionisti Petrit Dibrani, ka thënë se shumë nga pjesëmarrësit në Konferencën e Sigurisë në Mynih, nuk e kanë kuptuar fjalimin e kryeministrit të Kosovës Albin Kurti.

Ai ka thënë se kishte edhe të atillë, që kanë qeshur me fjalimin e tij, duke dashur ta injorojnë atë.

Por, sipas Dibranit, Kurti iu foli pjesëmarrësve qartë e me diplomaci moderne. Ai ka përgëzuar Kurtin për një veprim të tillë.

Në vazhdim mund ta lexoni reagimin e plotë të Dibranit, të dërguar në redaksinë e “Bota sot”:

Të lumtë Albin!

Shumë nga pjesmarrësit, në panelin për siguri në München të shtetit gjerman, fjalimin tuaj se kanë kuptuar!

Disa madje, duke dashur të injorojnë fjalimin tuaj, të drejt dhe me një gjuhë angleze të pastërt, qeshninë.

Ishe i mrekullueshëm, ju lumtë!

Më në fund, një Kryeministër nga republika e Kosovës, në një panel ndërkombëtar, i'u flet pjesmarrësve qartë, me diplomaci moderne, madje e shpalos një plan për komplet Ballkanin.

Mbetsh faqebardhë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat