Borrell i buzëqeshur në krah të Thaçit, injoron keq Vuçiqin - Bota Sot
Borrell i buzëqeshur në krah të Thaçit, injoron keq Vuçiqin

Aktuale

Borrell i buzëqeshur në krah të Thaçit, injoron keq Vuçiqin

Më: 16 shkurt 2020 Në ora: 21:04
Borrell i buzëqeshur në krah të Thaçit, injoron keq Vuçiqin

Liderët e Ballkanit Perëndimor janë duke marrë pjesë në një takim joformal në Bruksel me udhëheqjen e re të Bashkimit Evropian.

Kosovën në këtë takim është duke e përfaqësues presidenti i vendit, Hashim Thaçi.

Në një fotot, të cilat janë publikuar nga media ndërkombëtare, shihen liderët e Ballkanit Perëndimor dhe atë të BE-së duke shkuar për të bërë një fotografi të përbashkët.

Në këtë foto, shefi i diplomacisë së BE-së, Josep Borrell, injoron keq presidentin e Serbisë, Alesandar Vuçiq, duke ecur i buzëqeshur dhe përkrah me Thaçin.

Në këtë takim pritet të flitet për zgjedhimin e BE-së, derisa presidenti i Kosovës ka paralajmëroj se sërish do të kërkoj liberalizimin e vizave. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat