Ramush Haradinaj dorëzohet, shkon në vendin ku 20 vite më parë luftoi dhe fitoi Tahir Zemaj - Bota Sot
Ramush Haradinaj dorëzohet, shkon në vendin ku 20 vite më parë luftoi dhe fitoi Tahir Zemaj

Aktuale

Ramush Haradinaj dorëzohet, shkon në vendin ku 20 vite më parë luftoi dhe fitoi Tahir Zemaj

Nga: V.R Më: 17 shkurt 2020 Në ora: 20:28
Ramush Haradinaj

Ish-kryeministr i Kosovës, sonte është gjindet në konak të një familje nga Loxha e Pejës.

Të kujtojmë se në Loxhë të Pejës, luftoi dhe fitoi kundër armikut, gjenerali i UÇK-së, Tahir Zemaj.

Haradinaj, ka thënë se në ndejën e organizuar në Loxhë, evokuan kujtime nga betejat e lavdishme në Loxhë.

Postimi plotë:

Sonte në Loxhë të Pejës, i nderuar që isha në mesin e bashkëluftetarëve për festën e Pavarësisë, në darkën tradicionale.

Evokuam kujtime nga tri betejat e lavdishme, tregimet për Dëshmorët dhe heroizmin e tyre, si dhe të gjallët që po përballen me ndërtimin e një të ardhme sa më të mirë.

Gjithmonë në festa u bashkofshim!

RH

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat