Thaçi e Osmani si asnjëherë më parë, ndërrojë dy-tri fjalë – dalin pamjet e reja - Bota Sot
Thaçi e Osmani si asnjëherë më parë, ndërrojë dy-tri fjalë – dalin pamjet e reja

Aktuale

Thaçi e Osmani si asnjëherë më parë, ndërrojë dy-tri fjalë – dalin pamjet e reja

Më: 17 shkurt 2020 Në ora: 20:35
Hashim Thaçi dhe Vjosa Osmani

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka organizuar një pritje në orët e mbëmjes për nderë të përvjetorit të pavarësisë së Kosovës, ku të pranishëm ishin liderët politikë, ambasadorë e fytyra të njohura.

Thaçi është parë përsëri duke shtrënguar duart me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti si dhe kryeparlamentaren, Vjosa Osmani.

Madje me këtë të fundit u ndalë që të ndërrojë dy-tri fjalë duke dhënë kështu sinjale se raportet e tyre po përmirësohen.

Image

Ishte Osmani ajo që mori vëmendje para disa ditëve kur zhvendosi fotografinë e presidentit, Hashim Thaçi, kur u fut në zyrën e kryeparlamentarit.

Osmani gjithashtu njihet për një qasje antagoniste ndaj presidentit të tanishëm, dhe kundërshtoi ashpër në kohën kur partia e saj e votoi atë për president.

Image

Ndërsa në anën tjetër sot Kurti dhe Thaci shtrënguan duart për herë të parë para kamerave. Të dytë njihen si rivalë të mëdhenj politikë, dhe rivaliteti i tyre ekziston  që moti. Por javën e kaluar, Kurti si kryeministër ftoi Thaçi për takim, në mënyrë që të bashkërendojnë qëndrimet për politikën e jashtme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat