Zv/ministri Xhelal Sveçla bllokon trotuarin me veturë zyrtare, aktivisti i PDK-së i ka dy fjalë për të - Bota Sot
Zv/ministri Xhelal Sveçla bllokon trotuarin me veturë zyrtare, aktivisti i PDK-së i ka dy fjalë për të

Aktuale

Zv/ministri Xhelal Sveçla bllokon trotuarin me veturë zyrtare, aktivisti i PDK-së i ka dy fjalë për të

Më: 18 shkurt 2020 Në ora: 18:39
Pamje nga vendi i ngjarjes

Zyrtari i PDK-së, Arton Muhaxheri e ka publikuar një fotografi për të cilën pretendon se është vetura zyrtare e zëvendësministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla.

Në këtë fotografi shihet vetuar me targa zyrtare 3Z dhe e parkuar para shtëpisë së Sveçlës në lagjen Arbëria të Prishtinës.

“Albini dikur thoshte; ata kanë xhipa ne kemi trotuare, në momentin kur erdhi Vetëvendosje në pushtet qytetarët nuk kanë as xhipa dhe as trotuare, sepse zëvendësministri Xhelal Sveçla jo vetëm që veturën zyrtare e merr në shtepinë e tij, por edhe e bllokon edhe trotuarin”, ka shkruar Muhaxheri. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat