​Zjarr pranë ambulantes dhe shkollës fillore në Lagjen e Spitalit - Bota Sot
​Zjarr pranë ambulantes dhe shkollës fillore në Lagjen e Spitalit

Aktuale

​Zjarr pranë ambulantes dhe shkollës fillore në Lagjen e Spitalit

Më: 26 shkurt 2020 Në ora: 23:02
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një zjarr ka shpërthyer sonte pranë ambulantes dhe shkollës fillore në Lagjen e Spitalit në Prishtinë.

Ashtu siç shihet në fotot e dërguara nga një qytetar, në vendin e ngjarjes kanë dal zjarrfikësit, të cilët janë duke e fikur zjarrin, i cili ka përfshirë barishtet që gjenden përreth kësaj hapësire.

Nuk dihen shkaqet që kanë quar në ndezjen e zjarrit, por temperaturat e ngrohta që kanë përfshi vendin tonë në stinën dimërore, kanë bërë që barishtet të jenë një potencial për zjarrin. 

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat