Thaçi takohet me Eliot Engel, ja për çfarë biseduan - Bota Sot
Thaçi takohet me Eliot Engel, ja për çfarë biseduan

Aktuale

Thaçi takohet me Eliot Engel, ja për çfarë biseduan

Nga: A.J Më: 27 shkurt 2020 Në ora: 09:51
Hashim Thaçi, Eliot Engel

Presidenti i Republikës se Kosovës gjatë qëndrimit të tij në Shtete e Bashkuara të Amerikës ka takuar edhe kongresistin Eliot Engel.

Thaçi në një postim të tij në facebook ka pasur fjalë të mira për kongresistin i cili sipas tij me dekada të tëra e ka përkrahur çlirimin, pavarësinë dhe funksionalizimin e shtetit të Kosovës. Edhe tani si Kryesues i Komitetit për Politikë të Jashtme pandalshëm po jep kontribut tejet të çmuar për ndërkombëtarizimin dhe fuqizimin e Republikës së Kosovës gjithandej botës.

Postimi i plotë:

Kongresisti Eliot Engel është një prej politikanëve amerikanë, që me dekada të tëra e ka përkrahur çlirimin, pavarësinë dhe funksionalizimin e shtetit të Kosovës. Edhe tani si Kryesues i Komitetit për Politikë të Jashtme pandalshëm po jep kontribut tejet të çmuar për ndërkombëtarizimin dhe fuqizimin e Republikës së Kosovës gjithandej botës. Sa herë që takohem me kongresistin Engel, së bashku e kujtojmë të kaluarën dhe flasim për të ardhmen. Dhe, me SHBA-në si partner strategjik, nuk ka pengesë që mund ta ndalë rrugëtimin e Republikës së Kosovës drejt integrimit euroatlantik. HTH.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat