Çitaku: Tri gra të jashtëzakonshme nga Kosova u nderuan me çmimin e ‘Grave të guximshme’ - Bota Sot
Çitaku: Tri gra të jashtëzakonshme nga Kosova u nderuan me çmimin e ‘Grave të guximshme’

Aktuale

Çitaku: Tri gra të jashtëzakonshme nga Kosova u nderuan me çmimin e ‘Grave të guximshme’

Më: 4 mars 2020 Në ora: 20:29
‘Gratë e guximshme’ në Amerikë.

Ambasadorja e sapo dorëhequr e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku ishte pjesë e  organizimit të ndarjes së çmimeve internacionale ‘Gratë e guximshme’ në Amerikë.

Çitaku tha se tri gra të jashtëzakonshme nga Kosova tashmë janë nderuar me këtë, për punën e tyre të denjë.

“Feride Rushiti, Valdete Idrizi dhe Arbana Xharra”, shkroi Çitaku.

Fuqia e gruas, shtoi tutje Çitaku, e cila gjatë ditës së djeshme ishte emri më i komentuar, pasi ministri i Jashtëm i Kosovës Glauk Konjufca propozoi që ajo të largohet nga posti i ambasadores.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat