Festë në Vetëvendosje, ndërsa lajm i keq për PAN-in dhe LDK-në, ja çka thotë kushtetuta për qeveri të re - Bota Sot
Festë në Vetëvendosje, ndërsa lajm i keq për PAN-in dhe LDK-në, ja çka thotë kushtetuta për qeveri të re

Aktuale

Festë në Vetëvendosje, ndërsa lajm i keq për PAN-in dhe LDK-në, ja çka thotë kushtetuta për qeveri të re

Nga: D.RR Më: 19 mars 2020 Në ora: 21:33
Kuvendi i Kosovës

Njohësi i çështjeve juridike, Blerim Burjani, në një postim në Facebook ka thënë se PAN dhe LDK nuk mund të formojnë asnjë qeveri, pasi këtë ua ndalon kushtetuta.

Ai thekson se mandati i kthehet prapë Vetëvendosjes dhe se pa të nuk mund të ketë kurrfarë qeverie.

Postimi i plotë:

PAN dhe LDK nuk mund asnjëherë me kushtetutë te themelojnë kurrfarë qeverie legale , këtë e ndalon kushtetuta dhe manadati i kthehet prape VV . VV mund te jet çelësi i zgjidhjes prapë, këta tjerat dhe PAN dhe LDK nuk mund te kenë legjitimacion demokratik per themeluar kurrfare Qeverie.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat