​Deputetët fillojnë të largohen nga Kuvendi - Bota Sot
​Deputetët fillojnë të largohen nga Kuvendi

Aktuale

​Deputetët fillojnë të largohen nga Kuvendi

Më: 25 mars 2020 Në ora: 23:13
Kuvendi

Pas votimit të mocionit të mosbesimit për qeverinë Kurti, deputetët kanë filluar të lëshojnë objektin e Kuvendin të Kosovës.

Për shkak se mediat mund të qëndrojnë vetëm jashtë rrethojave të ndërtesës, është e vështirë te identifikohen deputetët dhe ministrat cilët po dalin, meqë ata largohen me vetura.

Qeveria u rrëzua me 82 vota për, 32 kundër e një abstenim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat