Ndërron jetë veprimtari i LDK-së - Bota Sot
Ndërron jetë veprimtari i LDK-së

Aktuale

Ndërron jetë veprimtari i LDK-së

Nga: G.B Më: 26 mars 2020 Në ora: 13:32
LDK

LDK ka njoftuar se ka ndërruar jetë veprimtari i tyre, Murat Ajeti, përcjell Bota sot.

Përmes një njoftimi në Facebook, LDK u ka shprehur ngushëllime familjes dhe miqve të tij, duke thënë se ai ishte një prej luftëtarëve të parë të UÇK-së në Llap, pas luftës çlirimtare, përcjellës i Presidentit Ibrahim Rugova, kurse nga viti 2006 i angazhuar në administratën e LDK-së.

Njoftimi i LDK-së:

Me pikëllim të thellë pranuam lajmin për ndarjen nga jeta, të punëtorit e veprimtarit të LDK-së, Murat Ajeti.

Murati ishte familjar, punëtor i zellshëm dhe i dashur për të gjithë ne. Murati gjithashtu ishte një prej luftëtarëve të parë të UÇK-së në Llap, pas luftës çlirimtare, përcjellës i Presidentit Ibrahim Rugova, kurse nga viti 2006 i angazhuar në administratën e LDK-së.

Image

Lidhja Demokratike e Kosovës, shpreh ngushëllime familjes Ajeti dhe gjithë miqëve të tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat