Zëdhënësi i Qeverisë në detyrë: Ministrat që po e luftojnë pandeminë do të mbeten në detyrë - Bota Sot
Zëdhënësi i Qeverisë në detyrë: Ministrat që po e luftojnë pandeminë do të mbeten në detyrë

Aktuale

Zëdhënësi i Qeverisë në detyrë: Ministrat që po e luftojnë pandeminë do të mbeten në detyrë

Më: 26 mars 2020 Në ora: 17:14
Përparim Kryeziu

Zëdhënësi i Qeverisë në detyrë, Përparim Kryeziu thotë se puna është duke u zhvilluar normalisht dhe volumi i punëve është i njëjtë edhe pas mocionit të djeshëm.

Kryeziu ka thënë se Kabineti Qeveritar është duke funksionuar si deri tani.

“Të gjithë ministrat e ngarkuar me detyrë për luftimin e pandemisë janë në krye të detyrës dhe të tillë do të jenë edhe ditët në vijim”, tha ai.

Zëdhënësi i Qeverisë në detyrë shton më tej se asnjë vendim që lidhet me luftimin e pandemisë nuk do të preket as pas mocionit të mbrëmshëm dhe se ato vendime mbesin në fuqi.

“Vendimet mbesin në fuqi për aq kohë sa nuk ka ndonjë vendim tjetër që i shfuqizon ato apo i forcon ato. Qytetarët duhet t’i përmbahen këtyre vendimeve”.

Kryeziu u ka bërë thirrje edhe institucioneve tjera përgjegjëse që të zbatojnë vendimet e marra nga qeveria.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat