Thaçi fillon sot konsultimet me liderët politikë, ja në sa ora nisin takimin me Kurtin - Bota Sot
Thaçi fillon sot konsultimet me liderët politikë, ja në sa ora nisin takimin me Kurtin

Aktuale

Thaçi fillon sot konsultimet me liderët politikë, ja në sa ora nisin takimin me Kurtin

Më: 1 prill 2020 Në ora: 07:30
Hashim Thaçi dhe Albin Kurti

Zyra e Presidentit ka konfirmuar se ftesat i janë dërguar të gjitha partive parlamentare për konsultim me presidentin Thaçi për hapat e ardhshëm, pas shkarkimit të Qeverisë Kurti.

Sipas Zyrës së Informimit të presidentit Thaçi, të gjitha subjektet politike e kanë pranuar ftesën për konsultime.

“Ftesa u është dërguar të gjitha subjekteve politike parlamentare, ku janë ftuar liderët e partive parlamentare për konsultime nesër dhe pasnesër”, kanë thënë në Zyrën e Presidentit.

Sipas tyre, presidenti Thaçi sot në orën 10:00 takimin e parë e ka planifikuar ta takojë për konsultime kryeministrin në detyrë, njëherit kryetar i VV-së, Albin Kurti, në orën 10:30 do të takojë kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa, kurse në 11:00 atë të PDK-së, Kadri Veseli. Ndërsa, nesër, presidenti Thaçi do t’i presë në takime të ndara konsultative kryetarin e AAK-së, Ramush Haradina j në orën 10:00, kryetarin e Listës Serbe në orën 10:30, kryetarin e Nismës, Fatmir Limaj në orën 11:00 dhe përfaqësuesit e Grupit 6 Plus në orën 11:30.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat