Ky deputet i LDK-së i del në krah Driton Selmanajt, kritikon Vjosa Osmanin - Bota Sot
Ky deputet i LDK-së i del në krah Driton Selmanajt, kritikon Vjosa Osmanin

Aktuale

Ky deputet i LDK-së i del në krah Driton Selmanajt, kritikon Vjosa Osmanin

Më: 14 prill 2020 Në ora: 13:30
Driton Selmanaj

Kryekuvendarja Vjosa Osmani ia ka ndaluar fjalën në Kuvend kolegut të saj të partisë, Driton Selmanajt,

Këtë e ka bërë me arysetimin se ky i fundit e keqpërdori fjalën e dhënë.

Por, deputetit Selmanaj, në mbrojtje i doli shefi i grupit paralementar të LDK-së, Arben Gashi.

Ky e akuzoi Osmanin për shkelje procedurale, derisa kërkoi prej saj që t`ia jap fjalen deputetit Selmanaj.

“Është bërë një shkelje procedurale. Ju nuk ia respektua fjalet. Deputeti Selmanaj si kryetar i komisionit per legjislacion duke folur per gjendjen emergjente ka plotesisht te thote fjalën e tij. Ju lus te respketohen rregullat dhe gjuha parlamentare. Kerkoj qe t`i jepin fjalen deputetit”, tha Gashi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat