Qeveria e Kosovës merr një vendim për Preshevën - Bota Sot
Qeveria e Kosovës merr një vendim për Preshevën

Aktuale

Qeveria e Kosovës merr një vendim për Preshevën

Më: 23 prill 2020 Në ora: 17:59
Preshevë

Qeveria e Kosovës ka ndarë 500 mijë euro për Luginën e Preshevës si ndihmë në përballimin e situats me pandeminë.

Ky vendim është marrë në mbledhjen e qeverisë së Kosovës.

“Qeveria e Kosovës ka miratuar vendimin për mbështetjen financiare për Komunën e Preshevës, Komunën e Bujanovcit dhe Komunën e Medvegjës në vlerën prej 500,000.00 € (pesëqind mijë euro) që do të përdoren për përballimin e gjendjes së krijuar nga pandemia.”, thuhet në njoftimin e qeverisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat