​Kurti flet rreth mundësisë së tërheqjes së trupave amerikane nga Kosova - Bota Sot
​Kurti flet rreth mundësisë së tërheqjes së trupave amerikane nga Kosova

Aktuale

​Kurti flet rreth mundësisë së tërheqjes së trupave amerikane nga Kosova

Më: 23 prill 2020 Në ora: 20:48
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka deklaruar se gjatë bisedave me zyrtarë amerikanë nuk ka pasur diçka specifike për tërheqjen e forcave amerikane nga Kosova si presion për heqjen e taksës dhe reciprocitetit ndaj Serbisë.

Ai gjatë një interviste në RTK tha se ka pasur aludime në këtë drejtim, por jo specifike.

“Kam qenë i bindur se nuk do të ketë tërheqje të trupave amerikane, sepse SHBA nuk ka ardhur në Kosovë t’ia heq qind për qind tarifën Serbisë”, u shpreh Kurti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat