Komandanti i njohur i UÇK-së i thotë bashkëluftëtar Albin Kurtit - Bota Sot
Komandanti i njohur i UÇK-së i thotë bashkëluftëtar Albin Kurtit

Aktuale

Komandanti i njohur i UÇK-së i thotë bashkëluftëtar Albin Kurtit

Nga: D.RR Më: 12 maj 2020 Në ora: 10:09
Albin Kurti

Një video e para dy viteve, vetëm tash po qarkullon më shumë në internet, për shkak se është vërejtur se ish komandanti i UÇK-së i Zonës së Llapit, Rrustem Mustafa-Remi, e kishte quajtur bashkëluftëtar kreun e LVV-së, Albin Kurtin, transmeton "Bota sot".

Në vitin 2018, në përurimin e varrezave të Dëshmorëve të Zonës Operative të Llapit, në fshatin Penuhë të Podujevës, komandant Remi mori fjalën në publik dhe filloi t’i përshëndes figurat publike të pranishme aty, teksa kur erdhi radha për Albin Kurtin, iu drejtuar si bashkëluftëtar./Botasot

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat