Hospitalizohen 10 pacientë me Covid-19 në Infektive, 4 me gjendje të rëndë - Bota Sot
Hospitalizohen 10 pacientë me Covid-19 në Infektive, 4 me gjendje të rëndë

Aktuale

Hospitalizohen 10 pacientë me Covid-19 në Infektive, 4 me gjendje të rëndë

Më: 17 maj 2020 Në ora: 12:49
QKUK

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin e Klinikës Infektive, në lidhje me gjendjen e të infektuarve.

Në Klinikën Infektive të QKUK-së sot janë të hospitalizuar 10 pacientë me Covid-19.

Prej tyre, 6 pacientë janë në gjendje stabile, 4 me gjendje të rëndë (2 me oksigjenoterapi dhe 2 në Mjekimin intensiv).

Në klinikë janë edhe 5 pacientë të tjerë negative në Covid-19, por që e vazhdojnë mjekimin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat