Vjen “kërcënimi” për ministren e LDK-së: Tërheqje ose dorëheqje - Bota Sot
Vjen “kërcënimi” për ministren e LDK-së: Tërheqje ose dorëheqje

Aktuale

Vjen “kërcënimi” për ministren e LDK-së: Tërheqje ose dorëheqje

Nga: D.RR Më: 18 maj 2020 Në ora: 09:30
Hykmete Bajrami

Shoqëria civile dhe organizatat studentore kanë kërkuar nga Ministrja e Arsimit, Hykmete Bajrami që ta anulojë vendimin e saj për emërimin e 3 anëtarëve të Këshillit Drejtues të Universitetit të Prishtinës.

Pavarësisht kërkesës, ajo nuk e ka tërhequr vendimin, por është “kërcënuar” nga drejtori i ORCA, Rron Gjinovci, i cili në Facebook ka kërkuar tërheqjen ose dorëheqjen e saj.

Ministrja Bajrami të mërkurën ka shkarkuar 3 anëtarët e Këshillit, Ujkan Bajrën, Fadil Osmanin dhe Drita Shoshin, me arsyetimin se Këshilli ka dështuar t’i kryejë detyrat e tij. Në vend të tyre ka emëruar Mentor Gecin, Fisnik Reçicën e Muharrem Bajramin. Dy të parët punojnë në kolegje private

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat