“7 vota Pro” – A ka të bëjë shkrimi i Adriatik Kelmendit me vendimin e Gjykatës Kushtetuese për formimin e qeverisë së re?! - Bota Sot
“7 vota Pro” – A ka të bëjë shkrimi i Adriatik Kelmendit me vendimin e Gjykatës Kushtetuese për formimin e qeverisë së re?!

Aktuale

“7 vota Pro” – A ka të bëjë shkrimi i Adriatik Kelmendit me vendimin e Gjykatës Kushtetuese për formimin e qeverisë së re?!

Më: 22 maj 2020 Në ora: 13:49
Adriatik Kelmendi

Publicisti Adriatik Kelmendi, ka publikuar një twitter, duke e shkruar “7 vota pro”, por që nuk ka dhënë detaje tjera, se çka ka dashur të thotë me këtë shkrim.

Aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, kanë filluar ta shpërndajnë twwiter-in e Kelmendit, duke thënë se shkrimi i tij nënkupton se tashmë është marrë vendimi nga Gjykata Kushtetuese me 7 vota pro dhe 2 kundër formimit të qeverisë së re.

Pas postimit të Kelmendit, ka reaguar edhe zv.kryeministri në detyrë Haki Abazi, duke thënë se po tentohet t’i vidhet pushteti Lëvizjes Vetëvendosje nga partitë tjera në vend.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat