Haradinaj tregon se pse AAK-ja përzgjodhi këto katër ministri në Qeverinë Hoti - Bota Sot
Haradinaj tregon se pse AAK-ja përzgjodhi këto katër ministri në Qeverinë Hoti

Aktuale

Haradinaj tregon se pse AAK-ja përzgjodhi këto katër ministri në Qeverinë Hoti

Më: 22 maj 2020 Në ora: 22:08
Ramush Haradinaj

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka treguar se pse partia e tij ka marruar katër dikasteret ministrore të ndara për AAK-në nga marrëveshja me LDK-në, për krijimin e Qeverisë Hoti.

Sipas marrëveshjes së publikuar para disa jave, AAK-së i takojnë Ministria e Jashtme, e Drejtësisë, të Arsimit dhe atë të Zhvillimit Ekonomik.

Ai ka treguar se si është bërë kjo ndarje e ministrive me LDK-në e cila synon ta krijojë qeverinë e re, pas rrëzimit të asaj Kurti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat