"Qeveria marionete Hoti në shërbim të Thaçit dhe Serbisë” - Bota Sot
"Qeveria marionete Hoti në shërbim të Thaçit dhe Serbisë”

Aktuale

"Qeveria marionete Hoti në shërbim të Thaçit dhe Serbisë”

Nga: M.H Më: 6 qershor 2020 Në ora: 16:52
Qeveria Hoti

Dr.Profesor Binak Maxharraj, përmes një postimi në facebok ka reaguar në lidhje me largimin e reciprocitetit ndaj Serbisë duke u shprehur që përveq kësaj Hoti I dha të drejtën Thaçit të udhëheqë dialogun duke u frikësuar ta marr vetë këtë detyrë.

Kjo qeveri e hajdutëve ia mundësoi që në qeverin e Kosovës të ketë veto, që do të thotë se asnjë vendim nuk mund te merret pa pelqimin e Serbisë, shkroi më tej profesori.

“Marioneta e Hashim Thaçit Avdullah Hoti për dy ditë në qeverinë e kontrabanduar ka nisë te bejë ”mrekullira” alla Thaçiste.Dje kjo qeveri marionet kontrabande ia dha shefit te vete te gjitha prerogativat qe edhe zyrtarisht ta udheheqë dialogun me Serbin,edhe pëkundrejtë asaj qe trumbetuar se dialogun do ta udheheq qevria siçthotë kushtetuta.Por si duket Avdullah Hoti u firkësua nga ky dialog dhe ia la në dorë Kosovën tuxharit për kuusrtje me Serbinë kriminele. Ky është vendimi i parë i turpit i Avdullah Hotit ne qeverin e turpit,në qeverin e kontrabanduar nga hajdutet dhe cubat e llojit te Hashim Thaçit dhe Ramush Hrajdinaj,te cilët ia qellen deren Serbisë qe te qeverisë,jo më vetem me Veriun e zapuem,por edhe më krejtë Kosovën,sepse kjo qeveri e hajduteve ia mundesoi qe ne qeverin e Kosovës te këtë veto,qe do te thotë se asnjë vendim nuk mund te merret pa pelqimin e Serbisë qe do ta realizoi përmes kriminelit,qetnikut Goran Rakiç te cilin marionetat e Kosovës e ulën si te dytin ne qeverin e Kosovës. Por,sot kjo qeveri marionete mori edhe një vendim kunëdr vetëvehtës,kunëdr mvehtesis dhe sovranitetit te Kosovës duke e hqur turpshëm elementin e shtetësisë reciprocitetin te cilin e kanë te gjitha vendet e botes.Bile as Amerika nuk mundet pa reciprocitet”, u shpreh profesori.

Më tej, Maxharraj thotë që heqja e reciprociteti është paligjëshme dhe se kur një qeveri e tillë vepron kundër shtetit të vet atëhere se çka pritet nga ajo. Asgjë tjetër pos finalës të projektuar nga Hashim Thaçi e cila të qon drejtë coptimit të Kosovës.

“Heqja e reciprocitetit është e paligjëshme dhe jo kushtetuese,sepse reciprociteti eshtë një element mbrojtës i shtetesisë se Kosovës.Më këtë gjest te turpit i doli zot Serbisë qe ajo te mos detyrohet qe ne dokumente me tutje “Republika e Kosovës”,kjo do te thotë se marioneta e Hashim Thaçit dhe Isa Mustafës Avdullah Hoti tashti na doli edhe kundër pavarsëisë se Kosovës duke ia heq Serbisë ne dokumentet e saj qe te shkruhet”Republika e Kosovës”,qe do te thotë se edhe vete këta qyqanat,huta,cubat e Kosovës na qenkan kundë pavaresisë së Kosovës.Kur një qeveri e till vepron kundër shtetit te vetë atehere se çka pritet nga ajo.Asgje tjetër pos finalës të projektuar nga Hashim Thaçi e cila te qonë drejtë coptimit të Kosovës. Dhe kësaj punë do ti deë tyme se shpejti,por se di se Avdullah Hoti ku po mbetet,nuk e mbron as Thaqi as Mustafa,nuk e lanë as Drini e as Ibri dhe Bistrica”, përfundoi Maxharraj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat