Një 71-vjeçar nga Vushtrria vdes në Klinikën Infektive - Bota Sot
Një 71-vjeçar nga Vushtrria vdes në Klinikën Infektive

Aktuale

Një 71-vjeçar nga Vushtrria vdes në Klinikën Infektive

Më: 6 qershor 2020 Në ora: 20:29
Ilustrim

Klinika Infekive e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës njofton se sot në orët e mbrëmjes ka vdekur në këtë klinikë një pacient nga Vushtria.

Pacienti Sh. G. i lindur më 1949 me vendbanim në Vushtrri është pranuar në Klinikën Infektive me datën 10. 05.2020 dhe krahas diagnostikimit me COVID -19, vuante edhe nga sëmundje të tjera shoqëruese.​

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat