Vjen një dorëheqje nga AAK-ja - Bota Sot
Vjen një dorëheqje nga AAK-ja

Aktuale

Vjen një dorëheqje nga AAK-ja

Më: 6 qershor 2020 Në ora: 22:43
AAK

Asambleisti nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Yll Bogoj, ka njoftuar se ka dhënë dorëheqje nga posti në Kuvendin Komunal të Prishtinës.

Ai ka dorëzuar sot mandatin, me arsyetimin se po largohet për arsye objektive.

“Që nga momenti kur më keni besuar t’iu përfaqësoj në Kuvendin Komunal të Prishtinës, jam përpjekur të ecë bashkë me ju, në përditshmërinë që na bën bashkë e për të mirën që ndajmë e presim së bashku. Prishtina është më mirë se çka qenë dje, e më pak se ç’duhet të jetë nesër dhe për këtë do të angazhohem vazhdimisht. Por tani e tutje, për arsye objektive, po e dorëzoj mandatin në asamblenë komunale. Dua t’i falënderoj të gjithë me të cilët bashkëpunuam për një periudhë të konsiderueshme kohe, e më së shumti, juve të dashur qytetarë, për mbështetjen dhe besimin tuaj”, ka shkruar Bogaj në profilin e tij në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat