Oda e mjekëve reagon ndaj kërcënimit për djegien për së gjalli të Lul Rakës dhe familjes së tij - Bota Sot
Oda e mjekëve reagon ndaj kërcënimit për djegien për së gjalli të Lul Rakës dhe familjes së tij

Aktuale

Oda e mjekëve reagon ndaj kërcënimit për djegien për së gjalli të Lul Rakës dhe familjes së tij

Më: 10 qershor 2020 Në ora: 13:09
Lul Raka

Oda e Mjekëve të Kosovës ka reaguar ashpër për kërcënimin e një qytetari ndaj mikrobiologut, Lul Raka.

Kjo odë ka shprehu shqetësim lidhur me këtë kërcënim ndaj siç thonë ata, profesionistit më meritor në luftën kundër koronavirusit, duke theksuar se ky kërcënim duhet të jetë shqetësim për të gjithë qytetarët e Kosovës.

“Ky kërcënim duhet të jetë shqetësim jo vetëm për komunitetin mjekësor, por për të gjithë qyetarët e Republikës së Kosovës, shëndeti i të cilëve është në duar të profesionisëve tanë shëndetësor, të cilët po bëjnë të pamundurën në luftën kundër virusit edhe duke marr parasysh kushtet e punës”, thuhet ndër të tjera reagimin e OMK-së.

Kujtojmë që mikrobiologu Raka u kërcënua se do të digjet për së gjalli së bashku me familjen e tij, në rast se propozon rikthimin e karantinës.

Më poshtë e gjeni reagimin e plotë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat