Kur do të liberalizohen vizat? Shikoni se si përgjigjet Meliza Haradinaj, tashmë ministre e punëve të jashtme - Bota Sot
Kur do të liberalizohen vizat? Shikoni se si përgjigjet Meliza Haradinaj, tashmë ministre e punëve të jashtme

Aktuale

Kur do të liberalizohen vizat? Shikoni se si përgjigjet Meliza Haradinaj, tashmë ministre e punëve të jashtme

Më: 10 qershor 2020 Në ora: 19:48
Meliza Haradinaj

Këshilltarja e Ramush Haradinajt, Meliza Haradinaj-Stublla është ministrja e Punëve të Jashtme nga koalicioni LDK-AAK-NISMA.

Haradinaj, shpesh prononcohet në Intervista të ndryshme për çështje politike por edhe te ato zbavitëse.

2 vite më parë, në intervistën 60 sekonda në Prive ajo i është përgjigjur disa pyetjeve nga karriera dhe jeta private.

Atëherë ka qenë këshilltare e ish kryeministrit, Ramush Haradinaj. Ajo ka përfunduar studimet në Oksford për politikë të jashtme dhe tashmë gëzon postin pikërisht për çka ka kryer studimet, përveç tjerash  është pyetur edhe për liberalizimin e vizave.

E pyetur nga moderatori se kur do të liberalizohen vizat, përgjigjja e saj ka qenë interesante. Si politikane e cila ka përfunduar studimet për politikane të jashtme nuk ka dhënë ndonjë përgjigjje për vizat.

Ajo vetëm buzëqesh dhe nuk jep përgjigjje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat