Melisa Haradinaj diskuton me homologun Schallenberg për partneritetin Kosovë-Austri - Bota Sot
Melisa Haradinaj diskuton me homologun Schallenberg për partneritetin Kosovë-Austri

Aktuale

Melisa Haradinaj diskuton me homologun Schallenberg për partneritetin Kosovë-Austri

Nga: E.M Më: 19 qershor 2020 Në ora: 16:33
Meliza Haradinaj-Stublla

Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla, ka bërë të ditur se ka biseduar në telefon me homologun austriak Alexander Schallenberg, për të diskutuar vizionin e partneritetit afatgjatë bilateral dhe të ardhmes sonë evropiane.

“Shpreha falënderimin për përkrahjen e madhe austriake përgjatë viteve, me diasporën tonë në Austri dhe me shkollimin e mijëra studentëve nga Kosova”.

“Si një vend qe i ka qëndruar afër Kosovës, në shumë procese të rëndësishme për vendin, nga Ministri Schallenberg ndër tjera, mora mbështetjen për përkrahje të shtuar edhe për procesin e liberalizimit të vizave tani që kemi përmbushur të gjitha kriteret dhe presim sa më parë lëvizjen e lirë në zonën Schengen”, ka shkruar Haradinaj në rrjetin social Facebook.

Ndiqeni postimin e plotë në Facebook:

Me homologun austriak z. Alexander Schallenberg zhvilluam bisedë telefonike për të diskutuar vizionin e partneritetit afatgjatë bilateral dhe të ardhmes sonë evropiane.

Shpreha falënderimin për përkrahjen e madhe austriake përgjatë viteve, me diasporën tonë në Austri dhe me shkollimin e mijëra studentëve nga Kosova.

Si një vend qe i ka qëndruar afër Kosovës, në shumë procese të rëndësishme për vendin, nga Ministri Schallenberg ndër tjera, mora mbështetjen për përkrahje të shtuar edhe për procesin e liberalizimit të vizave tani që kemi përmbushur të gjitha kriteret dhe presim sa më parë lëvizjen e lirë në zonën Schengen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat