Pendarovski: Në rajon do të ndihet efekti i zgjidhjes eventuale midis Kosovës dhe Serbisë - Bota Sot
Pendarovski: Në rajon do të ndihet efekti i zgjidhjes eventuale midis Kosovës dhe Serbisë

Aktuale

Pendarovski: Në rajon do të ndihet efekti i zgjidhjes eventuale midis Kosovës dhe Serbisë

Më: 21 qershor 2020 Në ora: 13:44
Stevo Pendarovski

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë tha se një zgjidhje e mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të ketë efekt edhe në vendet e rajonit. Ai tha se Maqedonia e Veriut do të kërkojë garancë ndërkombëtare, që nëse kjo zgjidhje përfshin ndryshimin e kufijve, të mos ketë efekt domino edhe në vendet e rajonit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat