Këta janë deputetët shqiptarë që kanë arritur të sigurojnë votat në parlamentin e Serbisë - Bota Sot
Këta janë deputetët shqiptarë që kanë arritur të sigurojnë votat në parlamentin e Serbisë

Aktuale

Këta janë deputetët shqiptarë që kanë arritur të sigurojnë votat në parlamentin e Serbisë

Më: 21 qershor 2020 Në ora: 23:16
Kuvendi i Serbisë

Serbia sot mbajti zgjedhjet e përgjithshme, për të cilat u votua edhe në mjediset e banuara me shumicë serbe në Kosovë.

Tashmë janë publikuar edhe rezultatet preliminare të cilat nxjerrin fituese partinë e Aleksandar Vuçiq me 62,7 përqind.

Alternativa Demokratike Shqiptare sipas këtyre rezultateve preliminare ka fituar 4 vende në Parlamentin e Serbisë.

Media ka siguruar emrat e tre nga katër deputetëve që kanë siguruar ulëse në parlamentin e Serbisë. Ata janë: Shaip Kamberi, Argjend Bajrami dhe Adnan Salihu.

Deputeti i katërt do të jetë i gjinisë femërore, por nuk dihet emri ende.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat