Vjosa Osmani në terren së bashku me deputetët e Vetëvendosjes

Aktuale

Vjosa Osmani në terren së bashku me deputetët e Vetëvendosjes

Më: 22 qershor 2020 Në ora: 13:30
Vjosa Osmani në terren së bashku me deputetët e Vetëvendosjes

Kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani, ka vizituar Korpotatën Energjetike të Kosovës (KEK), ku është takuar e ku është takuar me menaxhmentin e këtij institucioni.

Ajo është interesuar për liqenin artificial, i cili përmban mbetje të rrezikshme të cilat e dëmtojnë ambientin.

Ajo kërkoi që në këtë pjesë të vendosen pengesa e jo vetëm të shkruhet në një pllakat se “ndalohet hyrja”.

Luigj Imeri, ushtrues detyre i kryeshefit të Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK), e ka informuar nga afër kryetaren Osmani me punë që zhvillohet në këtë hapësirë.

Por ajo që bie më shumë në sy, është se Osmani vizitën në KEK e ka bërë së bashku me disa deputetë të VV-së, ku siç shihet në fotografi, afër saj janë Librun Aliu dhe Mimoza Kusari Lila.

Kujtojmë se Osmani u shkarkua nga të gjitha pozitat e LDK-së para dy dite.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat