Suspendohet polici Gëzim Krasniqi, në Facebook shprehi gëzim për aktakuzat ndaj Thaçit dhe Veselit - Bota Sot
Suspendohet polici Gëzim Krasniqi, në Facebook shprehi gëzim për aktakuzat ndaj Thaçit dhe Veselit

Aktuale

Suspendohet polici Gëzim Krasniqi, në Facebook shprehi gëzim për aktakuzat ndaj Thaçit dhe Veselit

Më: 25 qershor 2020 Në ora: 00:37
Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli

Polici Gëzim Krasniqi është suspenduar sot nga detyra, pasi i njëjti shfaqi në Facebook lumturi për aktakuzat e ngritura nga Prokurori i Gjykatës Speciale, ndaj Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe Ish Kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli.

Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka konfirmuar se polici në Prishtinë, Gëzim Krasniqi është suspenduar nga detyra, pasi i njëjti shfaqi në Facebook ndjenja gëzimi për aktakuzat ndaj Presidentit, Hashim Thaçi dhe Kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli.

“Është suspenduar”, ka thënë shkurt Drejtori i Policisë, kur është pyetur në lidhje më këtë rast, që ishte publikuare edhe në mediat vendore.

Polici Krasniqi, i cili punon në Prishtinë si polic, ka shpërndarë lajmin në rrjetin social Facebook dhe se ndjehet i kënaqur (lexo: feeling happy ka shkruar në Facebook).

Image

Krasniqi u bë i njohur gjatë vitit 2018, kur në Prishtinë ai ishte fotografuar duke ledhatuar një qen, foton e kishte realizuar atë kohë Armend Nimani.

Kujtojmë se një urdhëresë e lëshuar nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Kosovës, ua ndalon pjesëtarëve të saj të postojnë apo të komentojnë nëpër rrjetet sociale.

Ky veprim ka ardhur pasi krerët e policisë dëshirojnë ta ruajnë profesionalizmin, paanshmërinë dhe neutralitetin si institucion profesional publik në shërbim të të gjithë qytetarëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat