Velijaj: Historia e Kosovës nuk mund të ndryshohet - Bota Sot
Velijaj: Historia e Kosovës nuk mund të ndryshohet

Aktuale

Velijaj: Historia e Kosovës nuk mund të ndryshohet

Më: 27 qershor 2020 Në ora: 12:24
Erion Velijaj

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Velijaj, përmes një postimi nëë Twitter ka thënë as historia e Kosovës nuk mund të ndryshohet dhe as lufta çlirimtare e drejtuesve të UÇK-së, Thaçit, Veselit e Haradinajt nuk mund të harrohet.

“Historia e Kosoves s’mund te ndryshohet. Ashtu si nuk mund te harrohet lufta clirimtare dhe heronjte e saj, nga drejtuesit Hashim Thaci, Veseli e Haradinaj e duke vazhduar me çdo burre e grua qe luftoi per te shpetuar Kosoven nga masakrat e Milloshevicit dhe bandes se tij”, ka shkruar Velijaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat