Zemaj e mirëpret mërgatën: I jepni shpirt vendit, jeni krenaria jonë - Bota Sot
Zemaj e mirëpret mërgatën: I jepni shpirt vendit, jeni krenaria jonë

Aktuale

Zemaj e mirëpret mërgatën: I jepni shpirt vendit, jeni krenaria jonë

Më: 28 qershor 2020 Në ora: 12:20
Armend Zemaj

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj i ka uruar mirëseardhje mërgimtarëve, pas hapjes së Aeroportit të Prishtinës.

Ai thotë ata që janë krenaria vendit, energjia e atdheut, dhe se i japin shpirt e gjallëri vendit.

“Sapo të zbrisni nga aeroplani në tokën e Kosovës mos u bezdisni nëse mjekët tanë do t’iu bëjnë matjen e temperaturës trupore ose ndonjë kontroll mjekësor. Këtë e bëjnë për ta parandaluar përhapjen e virusit”, shtoi Zemaj.

Postimi i plotë:

Aeroportin e hapëm. Kosova ju mirëpret! Mirësevjen mërgatë!

Gjatë muajve të verës ju jeni energjia e atdheut. Ju i jepni shpirt dhe e gjallëroni vendin.

Paratë e djersës, remitancat që dërgoni janë frymëmarrja dhe vrulli i ekonomisë së Kosovës.

Atje ku jetoni jeni krenaria jonë! Ju çdo ditë e ndjeni mungesën e vendlindjes, zemrën e mendjen e keni në Kosovë, sikurse dhe ne tek ju.
Këta muajt e fundit pandemia Covid-19 ka shkaktuar mbylljen e kufijve dhe brutalisht na ka ndarë.

Që nga dita e parë ne si Qeveri kemi vënë në lëvizje tërë potencialin e ministrisë që të mundësohej sa më parë hapja e aeroportit “Adem Jashari”.
Sapo të zbrisni nga aeroplani në tokën e Kosovës mos u bezdisni nëse mjekët tanë do t’iu bëjnë matjen e temperaturës trupore ose ndonjë kontroll mjekësor.

Këtë e bëjnë për ta parandaluar përhapjen e virusit.

Me padurim presim t’iu takojmë!

Mirë se vini!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat