​Mustafa takim virtual me drejtorin e Zyrës për zhvillim ekonomik nga USAID - Bota Sot
​Mustafa takim virtual me drejtorin e Zyrës për zhvillim ekonomik nga USAID

Aktuale

​Mustafa takim virtual me drejtorin e Zyrës për zhvillim ekonomik nga USAID

Më: 1 korrik 2020 Në ora: 17:59
Besian Mustafa

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa sot gjatë ditës ka zhvilluar një video konferencë me drejtorin e Zyrës për zhvillim ekonomik nga USAID, Joshua Mike dhe specialisten e menaxhimit të projekteve në USAID, Besa Ilazi.

Në takim u diskutua për nevojat, pengesat dhe mundësitë e sektorit privat pas situatës së krijuar nga COVID-19.

Gjithashtu, ministri Mustafa shpalosi vizionin dhe programet zhvillimore që po zbatohen në përkrahje të tri sektorëve të bujqësisë, pylltarisë dhe zhvillimit rural.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat