Ministria e Jashtme ndriçon flamurin e Gjermanisë dhe të BE-së në objektin e saj - Bota Sot
Ministria e Jashtme ndriçon flamurin e Gjermanisë dhe të BE-së në objektin e saj

Aktuale

Ministria e Jashtme ndriçon flamurin e Gjermanisë dhe të BE-së në objektin e saj

Më: 1 korrik 2020 Në ora: 23:27
Pamje nga vendi i ngjarjes

Gjermania do të kryesojë Presidencën e Këshillit të Bashkimit Evropian.

Padyshim se lajmin për kryesimin e KE-së nga Gjermania mjaftë mirë e kanë pritur edhe në Kosovë.

Madje sonte në nder të Gjermanisë, ka ndryshuar edhe pamja e objektit të ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës.

Ministrja që drejton këto ministri, Meliza Haradinaj-Stublla ka publikuar një fotografi ku shihet flamuri i Gjermanisë dhe ai i Bashkimit Evropian, në objektin e ministrisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat